fbpx
Domov > Nezaradené > Medzinárodná pomoc do Ugandy

Mladá študentka medicíny nás oslovila, či by sme jej mohli pomôcť s nákupom materiálu pre jej zahraničnú misiu. Pomohli sme zaslaním sumy 500€ na nákup liekov a zdravotníckych potrieb a tu je jej vyjadrenie:

„Dobrý deň,

chcela by Vám všetkým ktorí ste prispeli, nesmierne poďakovať za Váš štedrý príspevok. Využili sme peniažky v Zion Community Medical Clinic na lieky, ktoré sú v oblasti Ugandy, kde sa táto klinika nachádza, naozaj život zachraňujúce.

Každý deň, som sa tam stretla minimálne s ôsmimi pacientmi, ktorí dostali maláriu a bez antimalarík by tam umreli, pretože na liečbu v nemocnici nemajú peniaze a zvyčajne by sa tam ani nedostali, nakoľko je ďaleko a trvá to tri hodiny chôdze. 

A aj vďaka Vám, sa tieto životy zachránili, za čo som Vám tak veľmi vďačná! A aj všetci ktorým ste pomohli. 

Bolo veľmi náročné sa každodenne, celý mesiac, pozerať na tú chudobu, ktorá tam bola, pretože bežná populácia nemala prístup k vode, elektrike, vzdelaniu a dôstojným životným potrebám. Ale naozaj veľmi pekne ďakujem za to, ako ste aj vy pomohli, bez Vás by som tam nebola schopná pomôcť, tak ako som mohla teraz. A priniesť aspoň malú zmenu, ktorá tam ale mala obrovský pozitívny dopad. 

Ešte raz veľmi pekne ďakujem a verím, že snáď raz budú všetci ľudia ako vy a pomôžu. 

Ďakujem!“

Klára Koóšová

Zion Community Medical Clinic