fbpx
Domov > POMOHLI SME > Macko Uško

Klinika Otorinolarygológie poskytuje svoju starostlivosť dospelým ale aj detským pacientom. Ročne podstúpi na oddelení operačný výkon okolo 350 detí. Podmienky pre liečbu a operácie detských pacientov neboli v pôvodnej izbičke nijako prispôsobené detskému veku. Malí pacienti sa stretávali v jednej 6 posteľovej izbe spoločne. Deti pred operáciou aj po operácii, spoločne so svojimi rodičmi. Priestor nevyhovoval potrebám liečebného procesu.

V roku 2015 sa začali prvé diskusie na tému zlepšenia prostredia pre detičky. V prvom rade sa uvažovalo nad možnosťou oddelenia detí, ktoré čakajú na operačný zákrok, od detí po operácii do dvoch osobitných miestností, čo sa prispôsobením priestoru a vyčlenením ďalšej malej miestnosti z priestoru oddelenia aj podarilo. V nových izbičkách sa deti pred operáciou nestretnú s deťmi po operácii, čo prispieva k zníženiu predoperačného stresu a zvýšeniu celkovej pohody. Najskôr však bolo potrebné získať financie.

V marci 2016 sme zorganizovali 9. Benefičný koncert, ktorého záštitu a umelecký program, ako po iné roky predtým, zobrala pod svoju réžiu Sisa Lelkeš – Sklovská s Richardom Rikkonom, našim podporovateľom od úplného začiatku. S Petrom Adamovom a hosťom Števom Skrúcaným vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru spolupatričnosti a štedrosti. Na koncerte sme predstavili projekt a takisto ukázali našim podporovateľom v publiku, čo sa aj za ich finančné prostriedky podarilo vytvoriť. Výťažok koncertu vo výške takmer 5720€ sa plne investoval do realizácie projektu Macko Uško.

Výsledok projektu macko Uško:

V predoperačnej miestnosti sa nám podarilo vytvoriť 3 lôžka pre deti čakajúce na zákrok. Po stavebných úpravách sme vymenili okná, podlahy, rekonštruovali elektrické vodovodné a kanalizačné rozvody, vymaľovali steny, a krásnu detskú kresbu na motív rozprávky Dory pre deti sponzorsky nakreslil MgrArt. Ján Gejdoš. Pooperačnú izbičku s 4 lôžkami sa nám podarilo rekonštruovať v podobnom duchu. Dory a jej priatelia spríjemňujú deťom aj ťažké chvíle po operáciách. Súčasťou rekonštrukcie bolo aj vybavenie Detskej otorinolaryngologickej ambulancie v ambulantnej časti Kliniky novým stolom, a potrebným nábytkom.

Celkovo sme tomuto oddeleniu pomohli sumou viac ako 7700€.