fbpx
Domov > POMOHLI SME > Mama a ja spolu

Občianske združenie Matka a dieťa Turca sa rozhodlo aktívne riešiť problém, ktorý má Martinská fakultná nemocnica. V nej momentálne bojujú s nemalým problémom. Nedostatok vyhovujúcich priestorov pre matky, ktoré sprevádzajú svoje choré, novonarodené deti sa však môže zmeniť aj vďaka vám.

Každý človek iste vie, že práve prítomnosť blízkeho človeka je v boji s chorobou veľmi dôležitá. Podpora a láska, ktorú poskytuje rodina, pomáha pacientovi v uzdravení. Dáva mu chuť bojovať s chorobou a svoj boj aj vyhrať. O to viac, že v tomto prípade ide o tých najmenších. Novonarodené deti, ktoré okrem maminej vône, tlkotu jej srdca a láskavého hlasu nepoznajú nič iné. Po tom, čo hneď po narodení opustili známe a bezpečné prostredie je mamina blízkosť ich jedinou istotou, ktorú majú. Len jediný človek na celom svete im môže poskytnúť dostatočnú silu v boji s chorobou. Iste teda nebudeme preháňať, keď vyslovíme myšlienku, že prítomnosť matky je pre chorého novorodenca otázkou života a smrti.

Záštitu nad projektom prevzala pani europoslankyňa Anna Záborská.

V rokoch 2006 – 2009 sme postupne vytvorili tri izby pre sedem matiek novorodencov, ktorí potrebujú špeciálnu starostlivosť. Projekt stál približne 30 000 €.