fbpx
Domov > POMOHLI SME > Pomoc počas pandémie

Ako celú spoločnosť, tak aj naše občianske združenie silne zasiahla pandémia spôsobená ochorením Covid-19. Aj z vlastných skúseností sme vedeli, do akej miery dokáže negatívne ovplyvniť životy ľudí a mnohokrát ich zmeniť od základov.

Hneď od začiatku sme vedeli, že je našou povinnosťou pomôcť. Pomáhali sme na viacerých frontoch – lekárom  v nemocnici a zdravotníkom v ambulantnej sfére  prostredníctvom dodania ochranných pracovných pomôcok, keď ešte nebolo tak ľahké ich kúpiť. Na jar 2020 sme im kúpili a dodali ochranné pomôcky v sume 1260,- €.

V rámci širokej verejnosti naša pomoc smerovala do sociálne slabších rodín. V spolupráci s mestom Martin sme v priebehu rokov 2020 – 2021 celkom v troch kolách doručili vždy do 30 sociálne slabších rodín balíky ovocia a pri príležitosti Vianoc sme do balíčkov pribalili aj rôzne vianočné prekvapenia. Raz to boli vianočné dobroty – vianočka, klobáska, chlebík, adventné kalendáre pre detičky. Na Vianoce 2021 sa k nám pridali aj ďalší dobrovoľníci. Rodina, ktorej sme kedysi my pomohli v rámci projektu Krajšie Vianoce sa rozhodla, že zorganizuje dobrých ľudí okolo seba a na Mikuláša venovali Mikulášske balíčky pre viac ako 60 detí a každej rodine venovali aj malý nákup navyše. Za pomoci sponzorov a miestnej firmy Demro sme rodinám mohli venovať aj poukážky na nákup. Táto pomoc bola vo výške viac ako 5000,- €.

Pri nástupe tretej vlny sme tentokrát už do štyridsiatich rodín dodali vitamínové balíčky, kde hodnota jedného balíčka bola 30 EUR. Balíčky obsahovali základné vitamíny podporujúce imunitu – vitamíny C a D a Zinok, a tiež rôzne doplňujúce vitamíny. Celkovo sme na nákup vitamínov venovali 1200,- €, na ktoré nám prispelo Mesto Martin v rámci svojho dotačného programu.

Na jeseň sme pomohli aj organizácii, ktorá zabezpečuje potrebné veci do rodín, ktoré sa ocitli v ťažkej situácii. Okrem finančnej pomoci na nákup potravín a iných dôležitých vecí sme urobili aj materiálnu zbierku oblečenia a posteľnej bielizne. Zbierka posteľnej bielizne bola už druhá, tú prvú sme zabezpečili na výzvu Žilinského samosprávneho kraja.

Pevne veríme, že aj táto naša aktivita pomohla tam, kde to bolo potrebné a aspoň malou mierou prispela k lepšiemu zvládnutiu tohto ťažkého obdobia.