fbpx
Domov > POMOHLI SME > Študentský domov 2021

Strednú priemyselnú školu technickú v Martine, navštevujú nielen žiaci z Martina ale aj deti z okolitých miest a dedín. V takomto prípade sú žiaci ubytovaní na internáte, ktorý môže poskytnúť ubytovanie pre cca 100 žiakov v 47 izbách. Internát by mal 15- ročným deťom nahradiť a poskytnúť domov, veď tu strávia 4 roky svojho študentského života. Bohužiaľ, izby už poznamenal zub času, sú strohé, neútulné a hlavne opotrebované, zďaleka nepripomínajú útulný domov.
Naše občianske združenie sa preto rozhodlo finančne podporiť rekonštrukciu internátnych izieb. V r. 2019 sme v spolupráci s Nadáciou Volkswagen finančne podporili rekonštrukciu jednej vzorovej izby a študovne, aby sme videli spätnú reakciu žiakov. Nuž, izba, aj študovňa sa všetkým páčili a každý by chcel v nej bývať. Z tohto dôvodu sme v r.2021 opäť financovali rekonštrukciu už troch izieb. A opäť výsledok potešil nielen vedenie školy ale predovšetkým žiakov. A pravdu povediac aj nás.
Na rekonštrukciu 4 izieb sme celkovo pomohli finančnou sumou 6 500,- €. Uvedomujeme si, že na rekonštrukciu čaká ešte 43 izieb a ak by sa našli ďalší sponzori, ktorí by pomohli finančne prispieť na zveľadenie ďalších izieb, bol by to pre žiakov najkrajší darček.